Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


mondeomk3:regeneracjaczujnikazderzenia

Regeneracja czujnika zderzenia

Brak komunikacji z czujnikiem zderzenia jest sygnalizowany miganiem żółtej kontroli poduszki powietrznej - dwa mrugnięcia, przerwa, cztery mrugnięcia, przerwa; po kilku razach kontrolka świeci się na stałe. Jest to, najprawdopodobniej, spowodowane przerwą w obwodzie, naprawa polega na przywróceniu połączenia z czujnikiem.

Oznaczenie regenerowanego czujnika: 1S7T-14B006-AC.

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac trzeba odłączyć akumulator i odczekać parę minut. Czujnik znajduje się z przodu auta, tuż przy zamku od przedniej maski. Aby zdemontować czujnik należy odkręcić śrubę „od tyłu” (od strony chłodnicy) przy pomocy klucza nr „8”, warto wcześniej popsikać WD40 i odczekać chwilę.

W moim czujniku skorodował jeden ze styków i musiałem dosztukować nowy. Całość zalałem dwuskładnikowym klejem epoksydowym (myślę, że można użyć też tzw. „gluta” /klej na gorąco/). Pamiętaj, że denko czujnika musi być hermetycznie zamknięte, gdy wilgoć się tam dostanie może powodować korozję, a tym samym złe funkcjonowanie czujnika - użyłem kleju na gorąco aby zakleić denko.

Przed zamontowaniem czujnika przeczyść dokładnie tulejkę przez którą przechodzi śruba mocująca - to tam jest podłączona masa, bez niej czujnik nie będzie działać.

Poniżej kilka zdjęć z naprawy.

mondeomk3/regeneracjaczujnikazderzenia.txt · ostatnio zmienione: 2016-01-13 23:23 przez Łukasz Góralczyk